مشخصات گیاهشناسی درخت گردو:

گردو با نام علمی Juglans rejia از خانواده Juglandaceae می باشد. منشاء اصلی این درخت بطور کامل مشخص نیست و اصالت آن را به نقاط مختلف کره شمالی نسبت می دهند. بغیر از استانهای جنوبی کشور(حاشیه خلیج فارس و دریای عمان) سایر مناطق کشور در صورت فراهم گردیدن ساير فاکتورهای آب و هوائی می توانند به کشت گردو اختصاص یابند. مغز ساقه های درخت گردو لایه لایه ، تنه صاف با پوست فلسی و شیاردار ، برگ های مرکب شانه ای دارد و درخت یک پایه محسوب می شود. گل های نر آن در جانب شاخه های یک ساله و روی گل آذین سنبله دم گربه ای (شاتون) و گل های ماده آن در نوک شاخه های سال جاری در گروه های 1 الی 3 تایی و در برخی از ارقام گردو در جانب شاخه های سال جاری حاصل می شوند . گرده افشانی گردو توسط باد انجام می گیرد . عمل  گرده افشانی و تلقیح در اوایل بهار می باشد. میوه های گردو ازنوع فندقه بوده که در آن فرابر میوه چوبی شده و توسط پوست سبز که منشا برگ دارد،احاطه می شوند. درختان گردو برگهای ‌ریزی دارند و همانطور که گفته شد بصورت شانه ای قرار می گیرند و بطول 90-20 سانتی‌متر و به تعداد 25-5 برگچه تشکیل می شوند.
گردوهای جوان و تازه به بارنشسته، حالت ناهمرسی ازنوع نرپیش رسی نشان می دهند. اما با بالغ شدن درخت، گل های نر بیشتری تشکیل می شود و تطابق زمانی بین مرحله گرده افشانی و آماده بودن گل های ماده به وجود می آید .البته برخی از ارقام گردو ماده پیش رس هستند و توصیه می شود برای کاهش پدیده ناهمرسی ، ارقام نر پیش رس همراه با ارقام ماده پیش رس کشت شوند.
گردو از محصولات مهم خشکباری کشور محسوب می شود که علیرغم اهمیت زیاد آن، کمتر مورد توجه قرار گرفته و کشت آن تا چند سال قبل با استفاده از نهال های بذری انجام گرفته است. وجود دوره نونهالی طولانی مدت و تنوع زیاد بین درختان از نظر صفات مختلف، ایجاد باغات یکنواخت را غیرممکن کرده و عملکرد و کیفیت پایین میوه و مغز از طرف دیگر باعث شده است تا تلاش برای معرفی ارقام مناسب در این محصول بیشتر شود. ارقام کنونی که در نهالستان ها وجود دارد به باغداران توصیه می شود بیشتر از ارقام اصلاح شده و پیوندی می باشند که در مدت زمان کوتاهی از کاشت آن میوه دهی را شروع کرده و در واقع سن نونهالی آنها پایین است. همچنین این ارقام عملکرد زیادی نسبت به جثه ی خود دارند. ارقام ذکر شده شامل انواع مختلف ایرانی و خارجی بوده که از لحاظ جثه ی درخت، اندازه ی میوه، شکل میوه، میزان چربی و ... با هم متفاوت هستند که در پایگاه اینترنتی نهالستان جوتیار به شرح ویژگی های تعدادی از این ارقام مهم پرداخته شده است.
ارقام مختلف گردوى معمولي از نظر حساسيت به سرما، با هم متفاوت هستند ولی بطور کل درختان گردو در طول تابستان و زمستان نسبت به گرما و سرمای بیش از حد حساس می باشند. گردو می تواند تا سرمای 11- در طول زمستان مقاومت کند اما سرمای دیررس بهاره به شاخساره های تازه تشکیل شده ی گردو آسیب می زند.  گردو براى رشد و رسانيدن محصول خود به فصل رشد طولانى نيازمند است و به همين دليل در بهار، زود فعاليت خود را آغاز مى‌کند و در فصل  پائيز، دير به خواب مى‌رود دماهاى بالا باعث سوختگى ميوه و سياه شدن رنگ مغز آن و دماهای کم باعث چروکيده شدن مغز مى‌گردند. بادزدگى در اوايل فصل، باعث پوک شدن ميوه مى‌شود.
نياز سرمائى ارقام مختلف گردو بسته به رقم از700  تا ۱۵۰۰ ساعت دماى کمتر از هفت درجه سانتى‌گراد متفاوت است.
ريشه ی گردو به صورت محوری رشد کرده و خواهان خاک با بافت لومی شنی با عمق کافی می باشد. قليائى بودن خاک و بالا بودن سطح آب زيرزمينى به گردو آسيب فراوان مى‌زند و دو يا سه روز غرقاب شدن، به‌ويژه دراوايل بهار، درختان بزرگ را به سرعت از بين مى‌برد.
درخت گردو در شرايط مناسب، عمر بسيار زيادی دارد و می تواند  ۳۰0-۲۰۰ سال عمر ‌کند. اين گياه در ۶-۵ سالگى به بار مى‌نشيند و از ۱۵-۱۰ سالگى به‌ بعد حداکثر محصول را توليد مى‌کند ولی در ارقام اصلاح شده این موارد متفاوت بوده و ارقام اصلاح شده و ژنتیکی زودتر به بار می نشینند. ازدياد گردو از طريق کشت بذر و پيوند زدن انجام مى‌شود. میوه‌هایی که بر روی پایه‌های بذری تولید می‌شوند استاندارد نبوده و ارزش آنچنانی ندارند.
از جمله ارقام گردو می توان به موارد زیر اشاره کرد: